Poduszka do karmienia – kura, foka, a może delfin ?

Do karmienia, do przytulania, do podparcia umęczonej matczynej głowy. Zastosowanie zależy od ciebie, ale zdecydowanie  ty i twój maluch ucieszycie się z posiadania tego zwierzaka w domu.

 

 

Długo szukałam poduszki idealnej, która wesprze mój obolały kręgosłup w karmieniu pierworodnego. Nie za miękka, nie za duża , funkcjonalna i przede wszystkim ładna.

Na rynku aż roi się od poduszek do karmienia. Od klasycznych rogali, po różnego kształtu zwierzaki.

Mój zakupiony rogal szybko poszedł w odstawkę. Zajmował dużo miejsca i nie do końca spełniał swoją rolę podczas karmienia ( za co winię wypełnienie).

Do kolejnej przygody z karmieniem postanowiłam zaopatrzyć się w  coś nowego.

Absolutnie zauroczyły mnie Kury babci Dany i foki od NUVA , ale jak to z pięknym  rękodziełem bywa ceny kształtują się od 100-120 zł

Szybki przegląd sklepów z tkaninami , kalkulacja kosztów  i okazuje się, że taką poduszkę z materiałów wysokiej jakości mogę mieć za połowę.

 

Moja poduszka ostatecznie przybrała formę delfina. Elementy szablonu jak i ich łączenie nie są skomplikowane, więc poradzicie sobie z nim bez problemu.

 

Co gdzie i za ile ?

Do projektu wykorzystałam :

Tkanina bawełniana firmy Dashwood Studio – 1 tłusta ćwiartka- 8,5 zł

Mięciutki oryginalny Polar Minky Gładki  Turquise – 1 tłusta ćwiartka – 13 zł

–  Biała wypustka (opcjonalnie ) 3,5 m -6 zł

Kulka sylikonowa do wypełnienia ok. 0,5 kg – 8 zł

KOSZT – 35,5 zł

TIP :  Jeżeli masz w domu nieużywaną poduszkę, śmiało wykorzystaj jej wypełnienie. Rozwiązaniem mogą być również poduszki wewnętrzne z IKEA.

Do dzieła !

Wydrukuj poniższe elementy wykroju, rozmieść na tkaninach i wytnij:

DARMOWY WYKRÓJ :

DELFIN cz.5 DELFIN cz.4 DELFIN cz.3 DELFIN cz.2B DELFIN cz.2A DELFIN cz.1

1 – grzbiet 1 x z podwójnie złożonej tkaniny minky

2 – brzuszek 1  x z podwójnie złożonej tkaniny bawełnianej

3 – płetwy 2 x z podwójnie złożonej tkaniny bawełnianej i 1 x z podwójnie złożonego minky

4 –  ogon  1  x z podwójnie złożonej tkaniny bawełnianej

Rozpocznij szycie od przygotowania płetw i ogona ( możesz je dodatkowo usztywnić wypełnieniem lub dodatkowym kawałkiem materiału ) . Następnie zszyj wszystkie elementy tak , żeby w ogonie pozostała dziurka, która posłuży ci do wywrócenia poduszki i jej wypełnienia .

Ostatnim krokiem jest wsunięcie ogona i przeszycie .

 

 

Poduszka stała się naszym domowym hiciorem, znajdując szerokie zastosowanie. Sprawdza się  świetnie w zabawie, ale również jako wałek do ćwiczenia podnoszenia główki, czy blokowania maluszka podczas spania na boczku. Jest przyjemna , funkcjonalna i świetnie prezentuje się w pokoju dziecięcym.

5 myśli na temat “Poduszka do karmienia – kura, foka, a może delfin ?

  1. Poduszka jest rewelacyjna 🙂 śliczne kolory i piękne wykonanie, gratuluję 🙂 Mam już co prawda kurę, ale od przybutku głowa nie boli, więc może pokuszę się także na delfinka 😉 Użyczam sobie więc szablon, dzięki 🙂 :*

  2. Witam, bardzo mi się podoba ta podusię, chciałabym ją uszyć, ale czy nie brakuje czasami ogona w wykrojach czy ja czegoś nie rozumiem? :/

Dodaj komentarz