O MNIE

Kim jestem…

Nazywam się Paulina Kiełbasa. Świat szycia i rękodzieła odkrywam od wielu lat. Miałam przyjemność wychowywać się wśród niezwykle utalentowanych kobiet, które rękodziełem wypełniały długie wieczory. Już jako kilkuletnia dziewczynka uczyłam się od babci pięknego kaszubskiego haftu i dziergania na drutach. Mamę podpatrywałam podczas szycia na hałaśliwym, wysłużonym łuczniku.  To właśnie magia tej maszyny urzekła mnie, kiedy po raz pierwszy mama pozwoliła mi samodzielnie do niej usiąść. Pamiętam te zimowe wieczory, kiedy do późnych godzin nocnych do naszych łóżek dochodził stukot maszyny. Dzisiaj moje dzieci również kołysze do snu ten sam znajomy dźwięk.

Lata mijały. Szycie odchodziło w odstawkę i wracało, a ja wciąż wymigiwałam się brakiem czasu, sił i funduszy. Szkoła, studia, kilka lat w korporacji i w końcu nadszedł moment kiedy uznałam, że najwyższy czas na rozwinięcie skrzydeł. Macierzyństwo… Czy ja narzekałam na brak czasu? Wspominałam coś o wyczerpaniu i braku chęci na robienie czegokolwiek? Nic, tak jak macierzyństwo nie nauczyło mnie korzystania z wolnego czasu na 100 procent. Mimo coraz większego obciążenia, rozpoczęłam systematyczne szlifowanie, udoskonalanie i poznawanie nowych umiejętności w każdej bezdzieciowej chwili.

Co tutaj robię…

Blog to kolejna forma samodoskonalenia się, szukania motywacji  do realizacji nowych projektów, to dzielenie się pasją.

Pragnę pokazać wam różne oblicza szycia. Zaczynając od tego  praktycznego, które ułatwia mi życie z dwójką dzieci i odciąża nasz budżet domowy, a kończąc na zwykłym wyżyciu twórczym i odpoczynku od trudów codzienności.

Jeżeli uda mi się Ciebie zainspirować, zachęcić do szycia, pomóc w tym co już tworzysz, lub może przynajmniej rozkochać w rękodziele, będę niezwykle uradowana.

Zapraszam do mojego świata nocnego szycia. Mam nadzieję, że spodoba wam się stukot mojej MASHYNY .

Jedna myśl na temat “O MNIE

Dodaj komentarz